Jak provozovat a prodávat online kurzy na webu tak, aby vše bezproblémově fungovalo, kurz vypadal profesionálně a studenti se do něj rádi vraceli

Se správnými nástroji a podporou to bude fungovat i vám!

Většina WordPress webů s online kurzy je katastrofa na správu pro své majitele a nepříjemný zážitek pro studenty kurzu.

Milé tvůrkyně a milí tvůrci online kurzů,

správa webu s online kurzy je náročnější než u statické webové prezentace. Především proto, že ukládá velké množství dat o zákaznících, kteří se na webu registrují. A také proto, že obvykle obsahuje větší množství pluginů, které webu dodávají nejrůznější funkcionality.

Zákazníci – studenti, kteří si pravidelně procházejí váš online kurz, sledují videa a pročítají si zaplacený obsah, zatěžují server, na kterém běží váš web.

A pokud je na klasickém sdíleném hostingu, často dochází ke zpomalení webu jak pro vašeho studenta, tak pro vás jako administrátora webu. Zvlášť pokud vaši studenti chodí na web z mobilů.

Občas se stane, že na webu něco nefunguje. Někdy to zjistíte hned, někdy to trvá a nahlásí vám to nějaký zákazník. A vy pak zjistíte, že vám několik dní nefungoval kontaktní formulář nebo nebylo dostupné video, protože po aktualizaci pluginů se něco rozbilo.

Pluginy ve WordPressu je potřeba pravidelně aktualizovat, především kvůli bezpečnosti. Neaktualizované pluginy jsou nejčastější příčinou napadení webu, který je pak vyhledávači označen za rizikový.

Může také dojít k úniku dat o zákaznících, kterých web s online kurzy obsahuje mnoho. Pravidelné aktualizace zajišťují kromě bezpečnostních záplat také správnou funkčnost pluginů, jejich kompatibilitu se samotným jádrem WordPressu, opravy a nové funkce.

Po aktualizaci je třeba web zkontrolovat, jelikož se někdy stává, že po aktualizaci něco přestane fungovat tak, jak má.

Někdy je problém s emaily, které WordPress posílá nebo spíš občas neposílá či padají do spamu a zákazníci pak nemohou najít přihlašovací údaje.

Jednou za čas se stane, že web přestane fungovat, protože hosting má výpadek, a jako na potvoru, zrovna když vám běží prodejní kampaň na váš kurz. A pak musíte web rychle obnovit ze zálohy, aby nebyl dlouho nedostupný. Tedy pokud ji máte, a pokud ano, tak také musí být funkční, což bývá cca 50 % záloh.

Postarám se o bezproblémový chod vašeho WordPress webu s online kurzy

 • Vyhnete se výpadkům vašeho webu, napadení virem, nefunkčnosti webu po aktualizacích.
 • S mojí pomocí zvládnete na WordPressu provozovat a prodávat online kurzy, dělat prodejní funnely i webináře, nabízet rezervace pro své služby, posílat automatizované emaily.
 • Web bude rychlý jako blesk a bezpečný jako švýcarská banka. Vydrží i nápor zákazníků při kampani.

Představte si, že si tvoříte web podle svého a máte na dosah ruky někoho:

 • kdo zajistí správu vašich webových stránek,
 • kdo tu bude pro vás a poradí vám, když vám něco nebude fungovat,
 • kdo vám pomůže s implementací funkcionalit webu,
 • kdo pro vás zajistí nejrychlejší hosting,
 • zabezpečí vám web jako švýcarskou banku,
 • kdo za vás provádí důležité aktualizace a pomůže vám vyřešit případné problémy po aktualizaci,
 • kdo vám každý den web zazálohuje, abyste nepřišli o centrum svého online podnikání,
 • kdo se stará o to, aby byl váš web neustále online,
 • kdo vám poskytne přístup k prémiovým šablonám a pluginům pro stavbu webu, LMS, CRM, rezervační kalendář, formuláře, eshop, optimalizace rychlosti a další,
 • kdo za vás sleduje dění okolo WordPressu a jeho pluginů a informuje vás o důležitých věcech.
Správa webu
Správa webových stránek WordPress

Váš WordPress web umístím na superrychlé servery určené pro náročné aplikace.

Budu vám stát za zády, až budete spouštět prodejní kampaň na váš online kurz nebo jiný produkt.

Zabezpečím, aby váš web vydržel příliv všech vašich studentů a zůstal plně funkční.

Poskytnu vám přístup k prémiovým pluginům pro WordPress, které zajistí potřebné funckionality vašeho webu. LMS pro správu online kurzů, eshop, rezervační systém, CRM/autoresponder, šablony, page buildery. Vybereme společně takové, které budou přesně na míru vašemu webu a vašim potřebám. Naučím vás s nimi pracovat a budu vás při jejich používání podporovat.

Nejedná se o žádný pronájem webu, web postavený na WordPressu je váš a můžete si ho kdykoli sbalit a přesunout na obyčejný sdílený hosting. Vše vám zůstane funkční.

Co konkrétně je součástí mých technických služeb – správa webových stránek?

Nejrychlejší hosting na virtuálních serverech, které jsou maximálně vyladěné pro provoz redakčního systému WordPress. Nic jiného u nás ani neprovozujeme. Víme, co web s online kurzy potřebuje a tomu naše servery přizpůsobujeme.

Komplexní zabezpečení na úrovni serveru. Není potřeba instalovat dodatečné bezpečnostní pluginy, bezpečnost se nejlépe zajišťuje na serveru. Váš web zabezpečím a pravidelně skenuji na přítomnost škodlivého kódu. Pokud by i tak došlo k napadení webu, web vám pomůžu vyčistit a obnovit jeho funkčnost.

Váš web zálohuji jednou denně na tři místa a v případě potřeby zálohu kdykoli obnovím až 30 dní zpětně. Funkčnost záloh průběžně kontroluji.

Aktualizace provádím jednou týdně. Po aktualizaci web zkontroluji a vyřeším případné problémy.

U mě máte k dispozici pracovní kopii webu, tzv. staging prostředí, na kterém si můžete zkoušet nová nastavení nebo provádět zkušební aktualizace bez toho, aby případná chyba ovlivnila web v ostrém provozu.

Cache je mezipaměť, do které se načte obsah webové stránky pro jeho rychlejší zobrazení pro návštěvníky webu. Pro dynamický web s online kurzy a eshopem je to celkem komplikovaná záležitost. Poradím vám a nastavím vše na serveru pro optimální výkon vašich stránek.

Certifikát pro bezpečný přenos dat zdarma od Let’s Encrypt. Certifikát vám nainstaluji a každých 90 dní obnovím jeho platnost.

Všechny obrázky nahrané na web je možné v administraci webu na kliknutí zoptimalizovat a zmenšit tak jejich velikost pro rychlejší načítání webu vašim zákazníkům.

Nasadím monitoring dostupnosti, který mě upozorní v případě, že váš web má potíže, abych vše mohla začít co nejrychleji řešit. Najdu příčinu a web vám pomůžu dostat zpátky do chodu.

Domluvíme se na tom, co konkrétně váš web potřebuje, a to pak pro něj nastavím na serveru.
Jak potřeby vašeho webu porostou, můžeme tyto parametry navyšovat a měnit.

Stavíte si web svépomocí?
Poradím vám s výběrem a nastavením funckionalit pro váš web pomocí pluginů. Pomůžu vám s technickými problémy na webu. Dostanete ode mě přístup k prémiovým šablonám a pluginům zaměřeným na tvůrce a tvůrkyně online kurzů. Např. LMS LearnDash nebo Tutor vás vyjde na necelých 400 Kč měsíčně, u mě to máte v ceně služeb.

Dostanete přístup do knihovny návodů na nastavení WordPressu a pluginů pro online kurzy a prodej (LMS, Woocommerce, SureCart, rezervace, propojení webu s e-mailingovým nástrojem, FluentCRM a spoustu dalších…)
V přípravě

Jakékoliv otázky ohledně WordPressu, online kurzů, eshopu, emailingu, technické problémy a cokoli dalšího můžete pokládat v komunitě tvůrců online kurzů využívajících mé služby, kde jsem vám k dispozici a pravidelně na otázky odpovídám, je zde možné sdílet řešení opakujících se problémů.
V přípravě

Kdo jsem?

Jmenuji se Michaela Bouzková, umožňuji podnikatelkám a podnikatelům provozovat online kurzy na webech postavených na WordPressu bez starostí s technickými věcmi. Online kurzy, do kterých se zákazníci – studenti rádi pravidelně vrací.

Jsem na misi zlepšovat prostředí českých a slovenských online kurzů a zjednodušovat správu WordPress webů s online kurzy pro jejich majitele.

Správa webových stránek je pro mě zábava.

Chcete na svých stránkách provozovat online kurzy, které se vám jednoduše spravují a studenti se do nich rádi vrací? Přerostli jste již členské sekce a chcete něco víc?

Členské sekce jsou slabý odvar oproti tomu, co můžete vytvořit s LMS pluginem pro správu online kurzů a studentů. Nehledě na to, jaký má váš kurz obsah, ho můžete udělat vizuálně zajímavým, přehledným, zapojit herní prvky a nadchnout vaše studenty, aby se pravidelně na váš web vraceli a sledovali videa, četli texty, zapojovali se do diskuse, nakupovali.

S jakými klienty obvykle pracuji?

Nejčastěji mě oslovují podnikatelky a podnikatelé, kteří nabízejí většinu svých produktů a služeb přes internet a provozují nebo se chystají provozovat svůj první či další online kurz. Většinou chtějí převést stávající systém členských sekcí na LMS a zajistit jeho bezproblémový chod a správu.

Další skupinou klientů jsou malé firmy, které chtějí provozovat interní systém pro online kurzy.

Jsem na to na sama?

Jasně, že ne. Mám malý tým, se kterým společně klientům pomáháme se správou WordPress webů s online kurzy na našich zabezpečených serverech. Řešíme nejrůznější technické problémy a radíme s provozem online kurzů, eshopů a CRM na WordPressu.

udělejte ze svých webových stránek investici

Vše, co potřebujete pro provoz online kurzů na WordPressu

 • Na úvodní konzultaci společně projdeme potřeby vašeho webu a probereme, jaké jsou možnosti realizace funkcionalit, které na svém webu chcete mít.
 • Pokud již web na WordPressu máte, převedu vám ho zdarma k nám. Pokud zatím web nemáte, předám vám ho již nainstalovaný a předpřipravený dle toho, co si dohodneme na úvodní konzultaci, tak abyste hned mohli začít tvořit obsah vašich stránek.
 • Poradím vám, jakým způsobem zprovoznit online kurz, členskou sekci a e-shop pro prodej kurzů či členství.
 • Poradím vám, kde a jak hostovat vaše videa, aby byla zabezpečená proti stahování a neplatili jste za jejich hosting zbytečně víc, než musíte.
 • Poradím vám, jak optimálně propojit WordPress s vaším e-mailingovým/CRM nástrojem, abyste měli přehled o všech zákaznických datech na jednom místě. A také jaký e-mailingový/CRM nástroj je pro vaši konkrétní situaci nejlepší.
 • Poradím vám s optimalizací rychlosti načítání webových stránek pro vaše zákazníky.
 • Budete-li potřebovat pomoct s implementací některých funkcionalit webu, nabízím pro naše zákazníky zvýhodněné ceny hodinových a půlhodinových videokonzultací, kde vám prostřednictvím sdílení obrazovky detailně ukážu, co budete potřebovat.
 • Víte, že volba hostingu přímo ovlivňuje, kolik zákazníků bude moci v jednu chvíli sledovat videa, dělat kvízy, diskutovat, nakupovat a provádět další aktivity ve vašem online kurzu / eshopu? U nás se o to nemusíte bát.
 • Dostane-li se váš web do technických potíží, pomůžu vám je vyřešit.

Technický parťák

2 167 Kč

web/měsíc


 • Superrychlý hosting na VPS v ceně 600 Kč/měsíc.
 • Komplexní zabezpečení v ceně 400 Kč/měsíc.
 • Zálohy 1x denně na tři místa v ceně 200 Kč/měsíc.
 • Aktualizace pluginů 1x týdně a vyřešení případných problémů po aktualizaci 400 Kč/měsíc.
 • Pracovní kopie webu v ceně 100 Kč/měsíc.
 • Caching na úrovni serveru s vyšší efektivitou než za pomoci pluginu.
 • Monitoring dostupnosti webu a zásah v případě nefunkčnosti webu k nezaplacení.
 • Optimalizace obrázků na kliknutí v ceně 200 Kč/měsíc.
 • Individuální nastavení parametrů pro nejlepší výkon vašeho webu (na klasickém sdíleném hostingu toto není možné).
 • Bezplatný HTTPS certifikát od Let’s Encrypt.
 • Technické poradenství „nenechám vás v tom“ e-mail a chat, v hodnotě 1000 Kč/měsíc.
 • Zvýhodněné ceny videokonzultací o 50 % nižší než ceny pro veřejnost.
 • Přístup k prémiovým licencím pluginů v ceně stovek až tisíců Kč/měsíc (např. LMS LearnDash/Tutor běžně stojí 400 Kč/měsíc).
 • Přístup do knihovny návodů (v přípravě) v ceně 800 Kč/měsíc.
 • Přístup do komunity uživatelů, kde pravidelně zodpovídám dotazy (v přípravě).

Technický parťák plus

4 967 Kč

web/měsíc


 • Vše z TECHNICKÉHO PARŤÁKA

+ Navíc 2 h prací na webu měsíčně,

které umožní kompletní provoz webu s online kurzy.

Tyto práce zahrnují:

 • Řešení provozních problémů dle potřeby.
 • Kontrola funkčnosti prodejního systému.
 • Kontrola funkčnosti online kurzů.
 • Kontrola funkčnosti formulářů.
 • Čištění databáze.
 • Kompletní provoz webu s online kurzy.

Záruka pro vás

Zaručuji vám, že udělám maximum pro hladký běh vašeho webu. Pokud byste i přesto cítili nespokojenost s poskytovanými službami a chtěli odejít, zdarma vám přesunu web na vámi vybraný jiný hosting.

Technické informace

Platba za služby probíhá formou měsíčního předplatného. Bez závazku. Platíte vždy na měsíc dopředu a předplatné můžete kdykoli ukončit, v tom případě je služba Technický parťák (správa webu) aktivní do konce předplaceného měsíce.